П`ятниця, 19.04.2024, 12:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Бацманівський навчально-виховний комплекс РМР

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Початкова школа 1-4

 

Урок№1

Тема:Чому не можна зайти за обрій?

Мета: ознайомити учнів з поняттями горизонт, лінія горизонту, відкрита та закрита місцевість, основні та проміжні сторони горизонту,

розвивати практичні вміння та навички визначати лінію горизонту , сторони горизонту, мовлення, мислення;

виховувати пізнавальний інтерес, любов до природи

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу, урок - подорож

Обладнання: підручник, зошит, компас, ноутбук, мультимедійна дошка

Хід уроку

І.Організаційний момент

Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок природознавства починаймо.

II. Актуалізація опорних знань

1.Зупинка спостережливих

- Який сьогодні день? Число?

- Яка температура повітря?

- Який стан неба?

- Чи є сьогодні вітер?

- Які інші явища ми спостерігаємо?

- Що вплинуло на зміни в природі?

- Отже, який ми можемо зробити висновок?

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів. Гра «Чомучки»

Розгадування кросворда

1. Об’єкти, які на карті позначаються коричневим кольором. (Гори)

2. Невелике підвищення на рівнині. (Горб)

3. Дуже велика ділянка суші з рівною або майже рівною поверхнею. (Рівнина)

4. Найвище місце горба. (Вершина)

5. Материк, на якому ми живемо. (Євразія)

6. Місце, де горб переходить у рівнину. (Підошва)

7. Найнижча частина яру. (Дно)

8. Планета, знаменита своїми кільцями. (Сатурн)

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся... (Учні читають рубрику «Ти дізнаєшся».)

V. Вивчення нового матеріалу

Зупинка «Знайко»

1. Евристична бесіда

-Яку форму має Земля? Чи знаєте ви, як орієнтувалися під час подорожей мандрівники й мореплавці у минулому?

-Чи доводилося вам самостійно шукати дорогу в невідомому населеному пункті? Що чи хто вам допоміг?

2. Прийом «Ланцюжок»

1. Бігти, бігти — не добігти, летіти, летіти — не долетіти.

2. Він і влітку і взимку між небом і землею.

3. Хоч усе життя до нього йди, він завжди буде попереду. (Горизонт)

— Що таке горизонт?(Слайд 2)

Горизонт - частина земної поверхні, яку ми бачимо на відкритій місцевості.

— Що таке лінія горизонту?(Слайд 3)

Лінія горизонту - це лінія , де небо ніби зливається з поверхнею землі.

— Які сторони горизонту розрізняють?(Слайд 4)

2. Розповідь вчителя з елементами бесіди. Зупинка «Естафета»

— Роздивіться схему на дошці.

— Між основними напрямами показують проміжні сторони горизонту.

Між північчю і сходом — північний схід (ПнСх);

Між півднем і сходом — південний схід (ПдСх);

Між півднем і заходом — південний захід (ПдЗх);

Між північчю і заходом — північний захід (ПнЗх).

— А навіщо потрібні сторони горизонту?

— А що таке орієнтування? Що означає вміння орієнтуватися? (Відповіді учнів.)

— Колись під орієнтуванням розуміли знаходження сходу, а зараз розуміють своє місце розташування або місце розташування предметів по відношенню до відомого предмета по сторонах горизонту.

3. Робота за підручником (с. 41-42)

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Учні відповідають на запитання рубрики «Пригадай».

— Доберіть синоніми до цих слів.

Горизонт — обрій, виднокруг, видноколо, круговид.

Лінія горизонту — небокрай, крайнебо.

4. Робота з підручником.

Учитель пропонує учням розглянути фотографії на с. 42 та відповісти на запитання, подані у підручнику.

— Прочитайте розповідь Мудрого Лісовичка.(С.41)

— Чому горизонт не завжди можна побачити?

— Яку місцевість називають закритою?

— Наведіть приклади відкритої місцевості.

— Що таке горизонт?

— Що таке лінія горизонту?

— Що розповів козак Подорожник про сторони горизонту?

— Скільки їх? Назвіть основні сторони світу.

— Назвіть проміжні сторони світу.

— Чому корисно це запам’ятати?

— Прочитайте і запам’ятайте висновки у рубриці «Сторінками Книги важливих природничих знань».

5. Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся,

Раз — нагнувся, два — нагнувся,

Руки в сторону розвів —

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки встати.

VІ.Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Сторони горизонту»

У кожної пари на партах — конверти.

— Вміст конвертів покладіть на парту. Розташуйте основні і проміжні сторони горизонту.

2. Робота в групах. Гра «Розташуйка»

І група

• Чи правда, що горизонт може мати форму будь-якої геометричної фігури? Поясніть чому.

ІІ група

• Син і батько поверталися з базару додому в село. Син їхав верхи, а батько вів коня за поводи. Хто з них перший побачить село? Обґрунтуйте свою думку.

3. Гра «П'ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VIІ. Підбиття підсумків.Рефлексія

Усна бесіда.

— Що таке горизонт?

— Назвіть основні і проміжні сторони горизонту.

— Поміркуйте! Як утворилися назви проміжних сторін горизонту?

— Чому неможливо дістатися до лінії горизонту? (Лінії горизонту дістатися неможливо, тому що Земля має форму кулі, у якої немає межі.)

— Де добре видно лінію горизонту, а де — ні? Поясніть чому.

— Для чого потрібно знати сторони горизонту? Люди яких професій найчастіше користуються вмінням їх визначати?

— Учні художньої школи малюють краєвиди своєї місцевості поблизу школи. Дмитрик розмістив мольберт біля парку, а Яна — біля поля. На чиєму малюнку буде добре простежуватися лінія горизонту? Поясніть чому.

Продовжте речення

Мені сподобалося…

Мене вразило…

Мені було цікаво…

VIIІ. Домашнє завдання

Опрацювати статтю С. 41-42.

І група – скласти пам´ятку для друга « Як орієнтуватися на місцевості»,

ІІ група – дібрати загадки про природні орієнтири на місцевості.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024
uCoz